Masters at MultiMedia Education!
  • Certified
  • Certified
  • Certified
  • Certified
  • Certified

Ontvang tot € 1000,- opleidingsbudget via STAP!




Opleiding Front-End Developer

Data & prijs »

De opleiding Front-End Developer is een zeer uitgebreide, praktijkgerichte en actuele opleiding op het gebied van webdesign en front-end development.

Ruim 260 uur aan lessen in Amsterdam

Door de uitgebreide opzet met ruim 260 uur aan klassikale bijeenkomsten komen de meest essentiële onderwerpen op een praktijkgerichte manier aan bod en werk je aan complexe web gebaseerde projecten. De opleiding wordt verzorgd door ervaren specialisten, die er alles aan doen om ervoor zorgen dat jij in 8 maanden (fulltime) of 12 maanden (parttime) de opleiding succesvol kan afronden.

Klassikaal, live online of blended. Jij mag kiezen!

Voor vrijwel al onze trainingen en opleidingen kun je kiezen hoe je deze wil volgen; klassikaal in Amsterdam, live online of een combinatie daarvan (blended).

Carrière-kansen

Door de digitalisering van de maatschappij, zal de vraag naar Web specialisten steeds groter worden. College of MultiMedia stemt de inhoud van de opleiding continu af op de vraag vanuit de arbeidsmarkt. Doordat we regelmatig specialistische trainingen verzorgen voor uiteenlopende organisaties, zijn we goed op de hoogte van de vaardigheden die medewerkers moeten bezitten.

Tijdens de opleiding ontwikkel je een eigen portfolio, waarmee je na afloop kan aantonen wat je daadwerkelijk kunt. College of MultiMedia heeft samenwerkingen met diverse bedrijven en recruiters, die ons regelmatig benaderen met vacatures voor onze (ex-)studenten.

Kom bij ons langs!

Als CMM geloven we in de kracht van klassikale opleidingen. Je kan online natuurlijk veel informatie vinden en video’s bekijken. Er gaat echter niets boven een groep enthousiaste studenten in een ruimte. Daarom doen we er alles aan om het leren op onze locatie in Amsterdam zo prettig mogelijk te maken.

We hebben een iMac voor iedere student, met de nieuwste software, diverse ruimtes om samen aan projecten te werken en de meest moderne koffiemachines ter wereld (TopBrewer).

Ervaar het zelf en kom bij ons langs. Je bent van harte welkom voor een vrijblijvende afspraak inclusief rondleiding op onze locatie. Bel 020-462 39 39 om direct een datum te prikken!

Volg deze opleiding met € 1.000 korting via het STAP-budget

De opleiding Front-End Developer is een uitgebreide en inhoudelijk diepgaande opleiding, die bestaat uit alle onderdelen die behoren tot het creëren van web-based producties.

Je behandelt het gehele traject van conceptontwikkeling tot aan het publiceren van je productie op het web en mobile devices.

Module 1

De eerste module (Front-End Designer) staat in het teken van UX en UI Design. Je leert alles over bestandsformaten en leert graphics te ontwerpen en bewerken. Ook ga je aan de slag met prototyping, waarbij je nadenkt over de opzet van je website en leert een ontwerp en prototype te ontwerpen.

Je gaat uitgebreid aan de slag met HTML, zodat je deze taal zelf kunt lezen, schrijven en toepassen. Ook besteden we aandacht aan het bewerken van audio en video. Daarnaast wordt je de algemene kennis bijgebracht over onder andere projectplanning, financiële planning en projectmanagement.

Tijdens deze module worden o.a. de volgende onderwerpen behandeld:

    • Multimedia Introductie
    • Multimedia technologie
    • Bestandsformaten
    • Kleurensystemen
    • Typografie
    • Stockfotografie
    • Projectmanagement (Agile/Scrum)
    • Concepting
    • Prototyping met Adobe XD / Figma
    • Interface design
    • User Centric Design
    • Communicatiestijlen
    • Brainstormen
    • Stijlboek
    • Storyboard
    • Vector/Bitmap/CSS graphics
    • Photoshop CC
    • SEO Web-teksten schrijven
    • SEA
    • Audio en Video
    • Authoring
    • HTML/HTML5
    • XHTML attributes
    • Formulieren en HTML5
    • WYSIWYG editors
    • CSS basics / CSS-designer
Module 2

In het tweede module (Front-End Coder) verdiepen we je CSS kennis en leer je alles over responsive design. Je leert onder andere hoe je interactieve HTML5 animaties maakt met behulp van Adobe Animate en interactie toepast op basis van de scripttaal JavaScript en jQuery.

Tijdens deze module worden o.a. de volgende onderwerpen behandeld:

    • JavaScript
    • Werken met libraries (zoals jQuery en GSAP)
    • CSS3 (Responsive Web Design en geavanceerde technieken)
    • CSS Preprocessing met SASS (SCSS)
    • Scalable Vector Graphics maken met Adobe Illustrator
    • Videobestanden exporteren en comprimeren voor het web
    • HTML5 video & audio deployment 
    • Werken met Google, Facebook en Twitter API’s
    • Webserver technieken 
    • Terminal basics
    • HTML5 Animaties en banners
    • WordPress
Waarom kiezen voor CMM?

Een toekomstige developer dient te beschikken over actuele en uitgebreide kennis en vaardigheden op het gebied van o.a. UX/UI design, HTML, CSS en Javascript. Daarnaast vragen organisaties om skills op het gebied van projectmanagement en samenwerken in een team.

Vergeleken met veel andere studies wordt aan deze onderwerpen tijdens de opleiding Web Engineer veel aandacht en (les)tijd besteed. Opleiders die pretenderen in kortere tijd (en daardoor vaak lagere kosten) een vergelijkbare kwaliteit te kunnen leveren, kunnen dat in de praktijk vrijwel nooit waarmaken.

Daarnaast geloven wij als CMM in de kracht van klassikale lessen. Onze docenten begeleiden je intensief en persoonlijk om het maximale uit je opleiding te halen!

Tip: check bij het vergelijken van opleidingen het daadwerkelijke aantal les-uren. Dus zonder zelfstudie-uren. Bij deze opleiding gaat het om ruim 260 uur aan klassikale bijeenkomsten. Inclusief het werken aan je eigen projecten gaat het om circa 650 uur.

De opleiding Front-End Developer bestaat uit twee samenhangende modules: Front-End Designer en Front-End Coder.

Deze modules zijn ook als losse opleidingen te volgen.

De opleiding kan zowel in part-time als full-time variant worden gevolgd. Zodoende is er de mogelijkheid om deze studie naast je werk te volgen of tegelijkertijd je eigen bedrijf op te zetten.

Fulltime

De fulltime opleiding is drie halve dagen per week en de lesdagen zijn op maandag, dinsdag en woensdag.
Deze opleiding start twee keer per jaar in februari en september.

Parttime

De parttime variant start ook twee keer per jaar in februari/maart en september. Hierbij is er de mogelijkheid om de opleiding op maandag- en woensdagavond te volgen óf op zaterdag overdag.

Bij part-time studeren start elk semester een module. Lesdagen en lestijden zoals aangegeven gelden voor de eerste module. De tweede module kan wisselen qua lesdagen/tijden.

Studiebelasting

Naast de les-uren dien je rekening te houden met een studiebelasting van:

Part-time: 12 tot 18 uur per week
Fulltime: 18 tot 27 uur per week

Tijdens de opleiding maak je onder andere gebruik van het officiële lesmateriaal van Adobe. Daarnaast ontvang je per module een reader, boordevol aanvullende informatie, opdrachten en tips. Deze readers zijn met zorg samengesteld door ons docententeam.

De readers zijn inbegrepen in het lesgeld. Voor de boeken ontvang je een boekenlijst en de verplichte boeken dien je zelf aan te schaffen. Tevens zijn de meeste van deze boeken digitaal te downloaden, waardoor je ze makkelijk op een iPad of andere tablet kunt zetten.

Gebruik van computers

Op locatie bij CMM en in de lesruimte kun je gebruikmaken van de aanwezige computers, met daarop alle benodigde software en tools.

Voor het leren beheersen van de software en het maken van opdrachten in je eigen tijd, adviseren we je een abonnement op de Creative Cloud van Adobe te nemen. Als student van CMM mag je hiervoor de studenten-licentie aanschaffen. De kosten voor een jaarabonnement bedragen circa € 235.

Je kunt ook werken op de systemen die bij ons op locatie beschikbaar zijn.

College of MultiMedia leidt mensen op tot multimedia-specialist. In de afgelopen jaren zijn veel getalenteerde studenten afgestudeerd en met succes een carrière begonnen als ontwerper, ontwikkelaar of adviseur op het gebied van multimedia. Velen zijn na hun opleiding als freelancer of zelfstandige aan de slag gegaan. Anderen werken in dienstverband voor grote en kleine bedrijven.

CMM alumni platform

College of MultiMedia heeft samenwerkingen met diverse bedrijven en recruiters, die ons regelmatig benaderen met vacatures voor onze (ex)studenten. Alle actuele vacatures worden getoond op onze locatie en worden gedeeld via ons online Alumni platform. Bespreek jouw carrièremogelijkheden tijdens een vrijblijvend informatiegesprek.

Lees hier het verhaal van een student: “Ondernemer dankzij CMM!

Mogelijke functies

De mogelijkheden voor onze studenten zijn zeer uitgebreid. Dit hangt af van het eindniveau van je opleiding en is onder te verdelen in een aantal categorieën:

Designer
Als designer ontwerp je met behulp van programma’s als Adobe XD, Photoshop en Illustrator webpagina’s. Je bent de creatieve link tussen de developer en de klant en weet wat er technisch mogelijk is.

Developer
Als developer voel je je aangetrokken tot de meer technische kant van de opleiding. Met bijvoorbeeld HTML, CSS en JavaScript bouw je de meest geavanceerde websites, animaties en applicaties.

Webmaster
De veelzijdige functie van webmaster bevat het technisch beheer, het installeren, programmeren en onderhouden van een website of webserver. Je bent naast de technische kant vaak ook verantwoordelijk voor de inhoud van een website.

Freelancer / zelfstandige
De vrijheid van werken als freelancer is voor veel van onze studenten aantrekkelijk. Dit kan in allerlei verschillende functies, zoals hierboven genoemd. Je kunt je eigen weg kiezen en alle facetten van de opleiding met elkaar combineren of je juist specialiseren. Je kunt ook je eigen bedrijf opzetten. Lees hier een mooi voorbeeld.

Consultant
Grote bedrijven hebben vaak hun eigen Multimedia afdeling. Als afgestudeerde zou je een adviserende of sturende functie kunnen uitoefenen. Je weet wat mogelijk is met welke middelen en zorgt samen met een team voor optimale resultaten.

Om de theoretische kennis tussentijds te toetsen, vinden er een aantal testen plaats.

De vaardigheden worden beoordeeld aan de hand van praktijkopdrachten. De definitieve beoordeling wordt voor het grootste deel gebaseerd op het eindproject en het theorie-examen.

Na succesvolle afronding ontvang je het diploma Front-End Developer.

Criteria voor toelating
  • Motivatie
  • Computer vaardigheden
  • Affiniteit met multimedia
  • Basisniveau Engelse taal

De software en een deel van het lesmateriaal is in het Engels, waardoor basiskennis van deze taal ook aanwezig dient te zijn. De meeste software kan indien gewenst ook op Nederlands worden ingesteld.

Intake gesprek

Nadat je je hebt ingeschreven en voorafgaand aan de definitieve toelating vindt er een persoonlijk intake gesprek met één van onze docenten plaats. Tijdens dit gesprek wordt de inhoud van de opleiding nog een keer uitgebreid met je besproken en kun je alle vragen stellen die je eventueel nog hebt.

Volg een gratis proefles

CMM organiseert regelmatig open dagen en andere evenementen, waarbij je een gratis proefles kan volgen.
Bezoek onze open dag pagina voor de eerstvolgende mogelijkheid en reserveer direct je plek!

Nadat je je diploma Front-End Developer hebt behaald, kun je je bij ons nog verder specialiseren.

PHP & MySQL

Als mogelijk vervolg op de opleiding Front-End Developer bieden we een module PHP & MySQL aan.

Programmeren is een belangrijk onderdeel van de opleiding. We gaan in deze deze module aan de slag met server en back-end technieken.

We hebben uitgebreid aandacht voor PHP/MySQL en gaan aan de slag met Databases.

Wanneer je al beschikt over een uitgebreide ervaring dan kun je direct instromen in deze module.
Neem contact op met een van onze adviseurs om de mogelijkheden te bespreken of om een vrijblijvende afspraak met een van onze docenten te plannen.

Professional Video Producer

Wil je na deze opleiding, waarin je al een aantal zaken op het gebied van video leert, je verder specialiseren, dan kan dat door de opleiding Professional Video Producer te volgen. Je wordt hierin opgeleid tot volwaardig allround videomaker.

3D Producer

In de huidige multimedia is 3D een op zichzelf staand begrip. De opleiding 3D Producer is dus een goede uitbreiding, waarbij je leert animaties te maken, scenes te bouwen en geweldig is voor motion graphics.

Korte trainingen

Als student bij CMM ontvang je standaard 20% korting op alle losse trainingen. Hierbij kun je kiezen uit het uitgebreide aanbod dat wij als Adobe Authorised Training Centre, Avid Learning Partner Professional en Maxon Certified Trainings Center geven.

Lees beoordelingen over Opleiding Front-End Developer

  • In die snelle cursussen leer je veelal html’en met een WYSIWYG-editor zoals Edge of Dreamweaver. Maar als ergens een fout in de code zit, zal je er wel achter moeten komen waar die zit. Ik heb op CMM geleerd om html uit mijn hoofd te schrijven. Als er dan nog iets mis is, heb ik de fout zo gevonden. Al met al heb ik niet alleen geleerd met software te werken, maar heb ik mij ook de theorie eigengemaakt.

    Marc (MultiMedia Engineer)
    9 / 10
  • Ik ben in het verleden werkzaam geweest als financieel adviseur. Door de financiële crisis kwam er steeds minder werk binnen en ben ik mezelf gaan verdiepen in de mogelijkheden om een nieuwe carrière te starten. Ik ben geïnteresseerd in een carrière als webdesigner, omdat ik graag mijn creativiteit in mijn werk wil gebruiken en deze branche is zo breed, dat er altijd vraag bestaat. Via de website van CMM heb ik de opleiding Web Engineer gevonden en werd ik goed geïnformeerd over de mogelijkheden die de opleiding mij biedt. In het intakegesprek met de docent werden de enige vragen die ik had nog beantwoord.

    Nu ik met de opleiding begonnen ben, ben ik blij dat ik de keuze heb gemaakt om de opleiding bij CMM te volgen. De lessen worden professioneel gegeven en gaan diep in op de stof. Het is hard werken en veel oefenen, maar daar krijg je bij CMM wel de gelegenheid toe. Zo maak ik bijvoorbeeld regelmatig buiten de lessen gebruik van de studentencomputers. Ik vind het fijn dat ik bij CMM altijd met vragen terecht kan bij zowel docenten als personeel, CMM is erg professioneel en enthousiast.

    De opleiding heeft me nu al veel opgeleverd. Allereerst weet ik nu zeker dat ik als professioneel Web Designer wil werken en daarnaast heb ik inmiddels ook 2 opdrachten binnen weten te halen via mijn persoonlijke netwerk. 

    “CMM is praktijkgericht, servicegericht, professioneel en enthousiast”

    Humphrey (Web Engineer)
    9 / 10

Meer weten?

Kom langs voor een afspraak

Wij gebruiken cookies om uw gebruikerservaring zo optimaal mogelijk te maken.